Налаштування ПК » Що робити, якщо компютер погано працює?

Найбільш серйозно сьогодні стоїть та проблема, що користувач, звертаючись в сервіс-центр по допомогу, не може досить чітко сказати, що ж з його комп'ютером трапилося і що йому не подобається в роботі "електронного друга".

І нічого тут не поробиш, у наш час комп'ютер дуже часто набувають лише для того, щоб він стояв на своєму місці в кутку кімнати (майже як телевізор). Посилює цю проблему відношення до персонального комп'ютера як до ігрової приставки: сунув диск в дисковод і грай.Про який-небудь рівень підготовки не може йти й мови.


Більш-менш точно вказати ознаки неполадки допоможе нижченаведений список "станів" комп'ютера при виникненні проблем. Можна виділити наступні категорії.

У більшості випадків користувачеві рекомендується в першу чергу перевіряти ті параметри комп'ютера, які максимально залежать від апаратного забезпечення і умов його експлуатації.Це температура центрального процесора, материнської плати, відеоплати, жорсткого диска, модулів пам'яті, напруги живлення цих же компонентів і інше.

Поява серйозних проблем в роботі комп'ютера завжди несподівано для будь-якого, навіть підготовленого користувача, тому слід мати в наявності деяка кількість програм, які можна використовувати як для резервного копіювання важливої інформації (наприклад, документів),так і для відновлення втраченої (наприклад,помилково віддаленої) інформації.

У зв'язку з тим, що швидкість роботи жорстких дисків постійно збільшує ся, завжди потрібно думати про можливість появи збоїв і неполадок.Саме тому вам слід регулярно копіювати найбільш важливу інформацію на носії, які менше схильні до ризику випадкового пошкодження в процесі роботи комп'ютера. Це такі носії, як компакт-диски та гнучкі диски різних форматів.

Існує два різновиди резервного копіювання: повне копірова ня диска і копіювання важливих файлів. Повну резервну копію реко мендується обновляти після кожної інсталяції нової програми. Частота копіювання окремих файлів залежить від того, наскільки багато в них на копілось змін.

На будь-який комп'ютер або його окремий компонент при про навіть дають гарантію, якою деякі користувачі просто забувають користуватися.Найбільш яскравий приклад, який приходить в голову: компью тер при включенні видає звуки, що говорять про несправність відеоплати, але через деякий час (після прогрівання) комп'ютер нормально запуску ється.У цьому випадку слід замінити відеоплату, а не списувати даний ефект на те, що настала зима і комп'ютер замерзає. Адже він встановлений в опалювальному приміщенні і тому повинен працювати нормально.